Procedura recenzowania publikacji w „Przeglądzie Prawa Wyznaniowego”
- Redaktor naczelny i członkowie redakcji odpowiedzialni za poszczególne działy czasopisma (redaktorzy tematyczni) dokonują wstępnej oceny nadesłanych materiałów pod kątem ich zgodności z charakterem „Przeglądu Prawa Wyznaniowego” oraz wymogami w zakresie metodyki publikacji naukowych.
- Do oceny każdej publikacji powołuje się co najmniej dwóch niezależnych recenzentów, samodzielnych pracowników naukowych, spoza jednostki naukowej afiliowanej przez autora publikacji. Nie powołuje się recenzentów spośród członków Rady Naukowej i Redakcji „Przeglądu Prawa Wyznaniowego” oraz jednostki w której afiliowany jest redaktor naczelny PPW.
- W przypadku tekstów powstałych w języku obcym co najmniej jeden z recenzentów jest afiliowany w instytucji zagranicznej innej niż narodowość autora publikacji.
- Autorzy publikacji i recenzenci nie znają swoich tożsamości.
- Pisemna recenzja, sporządzona według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej procedury (Formularz_recenzji_PPW.docx / pdf), zawiera jednoznaczny wniosek recenzenta dotyczący warunków dopuszczenia artykułu naukowego do publikacji lub jego odrzucenia.
- Kryteria kwalifikowania albo odrzucenia publikacji oraz formularz recenzji znajdują się na stronie internetowej „Przeglądu Prawa Wyznaniowego”.
- Redakcja udostępnia listę recenzentów publikacji w każdym numerze czasopisma w wersji drukowanej.
- Lista recenzentów na stałe współpracujących z „Przeglądem Prawa Wyznaniowego” jest udostępniona na stronie internetowej czasopisma.